تماس با ما

987136364902+

ایمیل

info@holdinghermes.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 19:30

کاهش قیمت جهانی نفت

کاهش قیمت جهانی نفت

کاهش قیمت جهانی نفت

با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در چین که نگرانی در مورد کاهش مصرف سوخت در بزرگ‌ترین واردکننده نفت در جهان را افزایش داد، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک دلار کاهش یافت
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در چین که نگرانی در مورد کاهش مصرف سوخت در بزرگ‌ترین واردکننده نفت در جهان را افزایش داد، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک دلار کاهش یافت.

در لحظه انتشار این خبر، هر بشکه نفت برنت با ۳۸ سنت کاهش ۹۲.۷۶ دلار فروخته شد. قیمت نفت برنت دیروز ۳ درصد کاهش یافت.

نفت خام آمریکا نیز با ۵۳ سنت کاهش ۸۵.۳۴ دلار معامله شد. WTI روز گذشته ۳.۵ درصد کاهش یافته بود.

با اعلام کاهش سیاست‌های سختگیرانه مقابله با کرونا در چین در هفته گذشته، خوشحالی سرمایه گذاران را به دنبال داشت، اما تحلیلگران گفتند که قرنطینه و افزایش تعداد مبتلایان همچنان یک ریسک کاهشی مهم است.

تاماس وارگا، دلال نفتی در این رابطه گفت: «افزایش تعداد مبتلایان در پکن و سایر شهر‌های بزرگ چین به ما یادآوری کرد که تغییر مسیر رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت در چین به این زودی‌ها رخ نمی‌دهد.»

به نوشته این گزارش، تعداد مبتلایان به کرونا امروز در این کشور از جمله در پکن افزایش یافته و تولید کارخانه‌ها نیز کند شد.

بانک سرمایه‌گذاری جی پی مورگان نیز امروز، پیش‌بینی‌های سه ماهه و کل سال خود را برای رشد اقتصادی در چین را به دلیل ادامه محدودیت‌های کرونایی در این کشور کاهش داد.

سازمان کشور‌های صادرکننده نفت خام، اوپک، پیش بینی خود برای رشد تقاضای نفت در جهان در سال ۲۰۲۲ را برای پنجمین بار از ماه آوریل تاکنون کاهش داد و با اشاره به چالش‌های اقتصادی فزاینده نظیر تورم بالا و افزایش نرخ بهره، پیش بینی سال آینده را نیز کم کرد.

با این حال، نگرانی در مورد کمی عرضه در زمستان پیش رو، همچنان از عوامل تقویت قیمت نفت به شمار می‌رود. اجرای تحریم نفتی اتحادیه اروپا علیه بخش نفت روسیه از ۵ دسامبر آغاز می‌شود. توقف واردات محصولات نفتی این کشور نیز در ماه فوریه آغاز خواهد شد.

آژانس بین‌المللی انرژی روز امروز اعلام کرد، ممنوعیت‌های اتحادیه اروپا برای واردات نفت خام روسیه از طریق دریا به این معناست که ۱.۱ میلیون بشکه در روز باید جایگزین شود.

از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت، انتظار می‌رود ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ نوامبر حدود ۳۰۰ هزار بشکه کاهش یابد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


20 Best Ways to Satisfy Good Ladies
 • ۱۸
 • مرداد
 • 20 Best Ways to Satisfy Good Ladies

  There are several good ways to meet great women, which include through friendships, dating programs, and golf clubs. Ultimately, the best way ...

  Meet up with a Rich Sugar Daddy nationwide
 • ۲۵
 • مرداد
 • Meet up with a Rich Sugar Daddy nationwide

  If you want to meet a prosperous https://sugardaddyaustralia.org/sugar-dating-darwin/ sugar daddy, then Questionnaire is the spot to check. It is a region ...

  some Dating Stereotypes You Should Steer clear of
 • ۲۵
 • مرداد
 • some Dating Stereotypes You Should Steer clear of

  There are a lot of stereotypes that exist in terms of dating, if https://newwife.net/everything-about-mail-order-bride/how-to-become-a-mail-order-bride/ you happen to be looking for someone ...

  Ukrainian Women More than 50 Are More Experienced Than Young Girls
 • ۱
 • شهریور
 • Ukrainian Women More than 50 Are More Experienced Than Young Girls

  Many men from your West dedicate years chasing young Ukrainian women only 5 Popular German Dating Websites to Find German Women Online ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  (+98) 916 - 123- 4567

  ادرس

  اهواز: کیان اباد ,خیابان28شرقی,پلاک12

  پست الکترونیک

  info@themento.com

  برچسب ها